ODBORNÝ DVOJMESAČNÍK ZAMERANÝ NA NAJNOVŠIE POZNATKY O VÝVOJI MOBILNÝCH PRACOVNÝCH STROJOV A O ICH APLIKÁCII V PRAXI

Celoslovenské dni poľa 2017

23.06.2017 Navštívili sme

V Dvoroch nad Žitavou sa uskutočnil už 6.ročník výstavy Celoslovesnké dni poľa, v dňoch od 6. – 7. júna 2017. Ide o celoslovenská prehliadku a výstavu odrôd, ochrany a výživy rastlín, poľnohospodárskej techniky a poľnohospodárskych zvierat. Počas dvoch dní sa na ploche 30 ha prezentovali vystavovatelia poľnohospodárskej techniky. Nechýbali zástupcovia pracovnej mechanizácie, prídavných zariadení a dodávatelia pneumatík.

Spoločnosť MOREAU Agri, spol. s. r. o. prezentovala novú modelovú raduteleskopických manipulátorov Manitou, určených pre poľnohospodárstvo, nazvanú NewAg. Nepriehľadnutelný bol pásový traktor Versetile 550 DT, ktorý svojim výkonom a robustnosťou si zjednal náležitý rešpekt. Expozíciu dopĺňali pluhy a diskové podmietače Gregoire Besson, sejačky Monosem, návesy Joskin, rozhadzovače hnojív Sulky a nemohli chýbať ani traktory Zetor.

Spoločnosť Zeppelin SK, s. r. o., oficiálny distribútor stavebných, poľnohospodárskych strojov a motorov Cat® na Slovensku, sa zúčastnila na medzinárodných Dňoch poľa 2017 ako samostatný vystavovateľ a na ploche viac ako 1000 m2 sa predstavila so strojmi: čelný lopatový nakladač Cat 926M, čelný lopatový nakladač Cat 966M, teleskopický manipulátor Cat TH407C, kolesový šmykom riadený nakladač Cat 242D, pásové rýpadlo Cat 303E CR.

Návštevníci expozícii mohli okrem statických ukážok strojov vidieť špeciálne demo týchto strojov určených pre agrosektor. Záujemcovia tak mali možnosť jednotlivé stroje porovnať, vyskúšať si a presvedčiť sa na vlastnej koži o ich schopnostiach v agropodmienkach.