ODBORNÝ DVOJMESAČNÍK ZAMERANÝ NA NAJNOVŠIE POZNATKY O VÝVOJI MOBILNÝCH PRACOVNÝCH STROJOV A O ICH APLIKÁCII V PRAXI

Majstrovstvá Európy ťahačov

25.07.2017 Navštívili sme

Veľká cena Slovenska na okruhu Slovakia Ring priniesla tímu Bullen IVECO Magirus tri miesta na stupni víťazov. Majstrovstvá Európy ťahačov na okruhu (ETRC) sa pre IVECO vyvíjali veľmi dobre. Tím Bullen IVECO Magirus sa na slovenskom okruhu vďaka jazdcovi Jochenovi Hahnovi postavil na stupeň víťazov až v troch zo štyroch závodov.


Tím Bullen IVECO Magirus– tvorený tímami Hahn Racing a Team Schwabentruck – úspešne zvládol Veľkú cenu Slovenska, ktorá je v rámci Majstrovstiev Európy ťahačov na okruhu pre rok 2017 najdlhšou traťou celého seriálu.


Úradujúci šampión Jochen Hahnsi domov odniesol dve tretie miesta a jedno druhé miesto. Tento úspech dosiahol so svojím novým závodným ťahačom IVECO Stralis 440 E 56 XP-R s motorom IVECO Cursor 13, ktorý bol špeciálne upravený spoločnosťou FPT Industrial.


sobotu15. júla sa konal prvý zo štyroch závodov Veľkej ceny, na ktorom Jochen Hahn štartoval zo štvrtej pozície a Gerd Körber z ôsmej. Jochenovi sa podarilo vybojovať tretie miesto na prvom stupni víťazov, zatiaľ čo Gerd, napriek poškodeniu prednej nápravy spôsobenej pri kolízii so súperom, skončil na ôsmom mieste. Druhý závod dňa priniesol veľmi napínavý súboj, v ktorom sa tím Bullen neochvejne bránil útokom zo strany konkurentov. Jochen nakoniec skončil štvrtý a Gerd piaty, pričom polovicu závodu sa držal na treťom mieste.


Takmer všetky závody v nedeľu 16. júla sa rozhodli v 900 metrov dlhej štartovacej rovinke alebo v prvej zákrute. Gerd sa v oboch závodoch držal v strede v obklopení súperov a veľmi ťažko sa mu predbiehalo. V prvom nedeľnom závode sa Jochen Hahn opäť umiestnil na stupni víťazov a opäť na treťom mieste. V druhom závode Gerd štartoval z prvej pozície, ale nebol dostatočne rýchly na to, aby pred prvou zákrutou nechal súperov za sebou. V poslednom závode sa Jochen dostal tretíkrát na stupeň víťazov a tentoraz to bolo druhé miesto.


Veľká cena Slovenska znamenala pre tím Bullen IVECO Magirus celkové druhé miestov hodnotení tímovs celkovým počtom 222 bodov. Jochen Hahn sa v celkovom poradí jazdcov seriálu ETRCdostal na tretie miesto.

Ďalšia Veľká cena v rámci seriálu FIA ETRC 2017 sa bude konať 26. a 27. augusta na okruhu Hungaroring v Maďarsku.


www.iveco.com