ODBORNÝ DVOJMESAČNÍK ZAMERANÝ NA NAJNOVŠIE POZNATKY O VÝVOJI MOBILNÝCH PRACOVNÝCH STROJOV A O ICH APLIKÁCII V PRAXI

IVECO Daily Blue Power získalo ocenenie International Van of the Year 2018


  • Daily Blue Power – nová udržateľná ponuka vozidiel IVECO pre neobmedzené dodávky v mestských oblastiach získala ocenenie International Van of the Year 2018 od panelu 25 skúsených európskych žurnalistov v oblasti úžitkových vozidiel:
  • Daily Electric je vozidlo s absolútne nulovými emisiami,
  • Daily Euro 6 RDE 2020 Ready je prvé ľahké úžitkové vozidlo, ktoré spĺňa predpisy RDE pre rok 2020 o meraní škodlivých spalín v reálnej premávke,
  • Daily Hi-Matic Natural Power je prvé vozidlo s pohonom na stlačený zemný plyn s 8-rýchlostnou automatickou prevodovkou v odvetví ľahkých úžitkových vozidiel.
  • Toto prestížne ocenenie len potvrdzuje úsilie spoločnosti IVECO v oblasti vývoja technológií a jej zameranie na udržateľnú dopravu: ako prvý výrobca v odvetví komerčnej dopravy, ktorý si uvedomil potenciál zemného plynu, vyvinula spoločnosť IVECO ucelenú ponuku dodávkových vozidiel, nákladných vozidiel a autobusov s pohonom na zemný plyn.

 

Nová ponuka vozidiel IVECO Daily Blue Power získala včera večer ocenenie International Van of the Year 2018 na medzinárodnom veľtrhu odvetvia cestnej dopravy Solutrans vo francúzskom Lyone.

Nová ponuka ľahkých dodávkových vozidiel a podvozkov s kabínou IVECO prekonala konkurenciu a vybojovala si víťazstvo len tri roky po tom, čo vozidlo Daily získalo titul v roku 2015. Toto prestížne ocenenie je uznaním úsilia značky v oblasti využívania technológií na zlepšenie udržateľnosti a porotcovia sa zhodli, že Daily Blue Power „spája základné a životaschopné riešenia pri znižovaní vplyvu ľahkých úžitkových vozidiel na životné prostredie pri mestských a prímestských výjazdoch.“ Zdôraznili skutočnosť, že s touto ponukou prináša „značka IVECO udržateľné vozidlá, ktoré si trh žiada“, a že „elektrický pohon, pohon na zemný plyn a SCR v tejto ponuke vozidiel sú osvedčené technológie vyvinuté spoločnosťou IVECO.“ Porotu obzvlášť zaujali technické inovácie novej ponuky vozidiel IVECO a „predstavenie nového vznetového motora, ktorý spĺňa predpisy o meraní škodlivých spalín v reálnej premávke už dnes, t. j. tri roky pred tým, ako začnú platiť európske predpisy pre dodávkové vozidlá – s veľkým náskokom pred konkurenciou“ a absolútna radosť z jazdy vo vozidle Daily Hi-Matic Natural Power.

Jarlath Sweeney, predseda súťaže International Van of the Year, zhrnul hlasovanie poroty takto: „Gratulujeme spoločnosti IVECO k pôsobivým výsledkom v oblasti vývoja, ktoré dosiahla s vozidlom Daily Blue Power. Spoločnosť IVECO vždy stála v popredí udržateľnosti v segmente ľahkých úžitkových vozidiel. Nová ponuka vozidiel Daily Blue Power len potvrdzuje toto postavenie.“

Pierre Lahutte, prezident značky IVECO, sa pri preberaní ocenenia vyjadril nasledovne: „V roku svojho 40. výročia získalo vozidlo Daily už tretíkrát ocenenie „International Van of the Year“. Pre uznávaný a úspešný produkt je toto ocenenie aj uznaním obrovského úsilia, ktoré značka IVECO vynaložila s cieľom rozhodujúcim spôsobom prispieť k boju o čistý vzduch v našich mestách a k znižovaniu emisií CO2. Daily Blue Power vo vyhotoveniach s elektrickým pohonom, pohonom na zemný plyn a najmodernejším vznetovým motorom je prvé a jediné vozidlo, ktoré ponúka tri alternatívy prispôsobené pre očakávané predpisy, ktoré ešte viac obmedzia vjazd do centier miest. Zákazníci si s nimi ochránia svoju investíciu a získajú konkurenčnú výhodu, ktorú potrebujú pri rozvoji vlastného udržateľného podnikania.“


Ponuka vozidiel Daily Blue Power bola uvedená na medzinárodný trh v októbri 2017 a na trhu nemá obdobu – zákazníkom ponúka skutočnú slobodu pri výbere jednej z troch rôznych technológií podľa špecifických požiadaviek výjazdov a druhu podnikania. Ponuka zahŕňa:

Daily Electric: vozidlo s nulovými emisiami, ktoré je upravené na prevádzku v mestách s tými najprísnejšími dopravnými obmedzeniam, ponúka predĺžený dojazd v meste (až 200 km) a využívanie batérií spôsobom, ktorý je optimalizovaný pre všetky druhy poveternostných podmienok. Rýchle dobíjanie len za 2 hodiny je doplnené o režim jazdy Eco-Power a rekuperačné brzdenie, ktoré spoločne prispievajú k ešte vyššej účinnosti.

Daily Euro 6 RDE 2020 Ready: najmodernejšie ľahké úžitkové vozidlo na trhu so vznetovým motorom, ktoré bolo ako prvé testované a overované podľa predpisov RDE o meraní škodlivých spalín v reálnej premávke. Model je prispôsobený pre náročné environmentálne ciele pre rok 2020 s riešením, ktoré overila nezávislá holandská Organizácia pre aplikovaný vedecký výskum (TNO) a ktoré je v predaji už dnes.

Pohon zabezpečuje motor so správnym objemom – 2,3-litrový motor IVECO F1A, ktorý bol v roku 2016 kompletne prepracovaný a ponúka vyšší zdvihový objem v porovnaní s motormi iných výrobcov. Motor má vyššiu trvanlivosť a prirodzene nízke emisie NOx v reálnych podmienkach jazdy. Model Daily Euro 6 RDE 2020 Ready je tiež mimoriadne úsporný z hľadiska spotreby paliva: spotrebuje až o 7 % menej paliva v porovnaní so súčasnou verziou vďaka systému Štart/Stop a úsporným pneumatikám Michelin Agilis+.

Daily Hi-Matic Natural Power: prvé ľahké úžitkové vozidlo s pohonom na stlačený zemný plyn v odvetví s exkluzívnou 8-rýchlostnou automatickou prevodovkou, ktoré prináša absolútny pôžitok z jazdy. Toto mimoriadne tiché mestské vozidlo ponúka robustnosť, výkonnosť a spoľahlivosť, ktorými sú vozidlá Daily preslávené, spolu s vyššou úrovňou komfortu a 2,5 % úsporou paliva v porovnaní s manuálnou prevodovkou, spolu s nižšími emisiami a najlepšími jazdnými vlastnosťami vo svojej triede.

3-litrový motor F1C dosahuje výkon 136 konských síl a najvyšší krútiaci moment vo svojej triede – 350 Nm. Produkuje o 76 % menej pevných častíc a o 12 % menej emisií NOx ako jeho 3,0-litrový vznetový ekvivalent Euro VI. Pri jazde v meste sú emisie CO2 obyčajne o 3 % nižšie ako pri nafte – toto číslo sa však zvyšuje na 5 % vďaka vyspelej prevodovke Hi-Matic. Ak vozidlo jazdí na biometán, emisie CO2 sú takmer nulové, t. j. nižšie až o 95 %.


Váš partner pre udržateľnú dopravu

Cieľom produktovej stratégie značky IVECO je dodávať zákazníkom vozidlá, ktoré im umožnia pracovať udržateľnejšie z hľadiska ochrany životného prostredia aj dosahovania zisku.

Spoločnosť sa stala prvým výrobcom v odvetví komerčnej dopravy, ktorý si uvedomil potenciál zemného plynu. Značka IVECO na základe toho vyvinula ucelenú ponuku dodávkových vozidiel, nákladných vozidiel a autobusov s pohonom na zemný plyn. Spoločnosť IVECO je aj naďalej jediným výrobcom, ktorý ponúka ucelenú ponuku modelov s pohonom na zemný plyn. Do dnešného dňa predala značka IVECO viac ako 22 000 vozidiel s pohonom na zemný plyn.

Začiatkom tohto roku získala spoločnosť IVECO ocenenie NGV Global Industry Champion 2017 od organizácie International Association for Natural Gas Vehicles za svoje úsilie v oblasti technológií pohonu na zemný plyn a rozvoja trhu s vozidlami s pohonom na stlačený zemný plyn a LNG. Spoločnosť IVECO bola zároveň jediným výrobcom nákladných vozidiel, ktorý sa dostal do užšieho výberu v 6. ročníku súťaže European Gas Awards of Excellence 2017, v ktorom značka získala ocenenie v kategórii „Projekt roka“ za svoju víziu v oblasti udržateľnej ťažkej dopravy, ktorá viedla k vyvinutiu prvého nákladného vozidla s pohonom na zemný plyn v oblasti diaľkovej dopravy.

Značka IVECO získala aj dve z troch ocenení „Sustainable Truck of the Year 2017“ – Eurocargo CNG sa stalo víťazom v kategórii VOZIDLO PRE ROZVOZ a Daily Electric v kategórii DODÁVKOVÉ VOZIDLO. Už druhý ročník za sebou získalo vozidlo Daily titul „Sustainable Truck of the Year 2018“ v kategórii Dodávkové vozidlo s novým modelom Daily Hi-Matic Natural Power za „svoje úsilie smerom k väčšej udržateľnosti s trvalými modernizáciami a vylepšeniami v malom aj veľkom rozsahu“.

 Značka IVECO BUS bola tiež nedávno ocenená za svoju udržateľnosť: model Crossway LE Natural Power nedávno získal ocenenie „Sustainable Bus Award“ v kategórii Medzimestská doprava.

http://www.iveco.com